سئو و اهمیت آن

توضیح مختصر :

در پست قبلی توضیح دادیم که چرا باید سایت داشته باشیم . بعد از طراحی یک سایت مهم ترین موضوع بهینه بودن آن می باشد ، که باید به درستی صورت گیرد تا نتایج مناسبی به دست آید . در ادامه به سئو و اهمیت آن می پردازیم .

سئو یا بهینه سازی چیست ؟

سئو یا بهینه سازی موتور جست و جو ( Search Engine Optimization ) به منظور بهبود بخشیدن به عملکرد سایت می باشد . سئو باعث می شود تا سایت شما در هنگام جست و جو توسط کاربران در رتبه های بالاتری قرار بگیرد . این باعث رشد شما و کسب و کارتان می شود . همانطور که متوجه شدید یکی از مهم ترین اقدامات پس از ایجاد یک سایت بهینه کردن آن است .

مراحل سئو

مراحل سئو

سئو و بهینه سازی مراحل و روش های زیادی دارد . ما در اینجا هشت تا از مهم ترین آنها را توضیح می دهیم .

تحقیق کلمه کلیدی :

به فرآیند جست و جو برای پیدا کردن مرتبط ترین کلمه یا کلمات برای سایت ، تحقیق کلمه کلیدی میگوییم . برای شروع بهتری از کلماتی کلیدی طولانی تر ( حدود سه یا پنج ) حرف استفاده کنیم . زیرا به علت فوکوس بودن روی موضوع خاص ، نرخ تعامل بیشتری دارند.

آنالیز رقیبان :

در این مرحله نیاز است تا با برسی رقیبان خود آنها را شناسایی و نقاط ضعف و قدرت آنها را پیدا کنید . از این نقاط بهره بگیرید و از آنها بیشترین استفاده را به نفع خود ببرید .

عنوان مناسب :

مهم ترین بخش هر نوشته یا صفحه ای عنوان آن است . زیرا کاربر میتواند با خواندن آن به بهترین گزینه دست پیدا کند . باید بتوانید بهترین نوان را برای نوشته و یا صفحه خود پیدا کنید تا از بقیه رقیبان متمایز گردید . همچنین در عنوان خود نیز از کلمات کلید استفاده کنید . و سعی کنید تا عنوانی جذاب و یکتا داشته باشید .

متا تگ مرتبط :

بعد از عنوان مهم ترین بخش متا تگ است . زیرابعد از عنوان به چشم میخورد و خلاصه ای از نوشته شما را نشان میدهد . پس در این مرحله نیز باید مانند مرحله  قبل کمی خلاقیت به خرج دهید .

سئو داخلی و خارجی :

میتونید به این لینک مراجعه کرده و به صورت کامل در مورد سئو داخلی و خارجی اطلاعات کسب کنید .

URL مناسب :

در هنگام طراحی URL ، همیشه در مورد آنچه که برای موتور جستجو و همچنین کاربر بهترین است، تفکر کنید. اگر URLهای شما مبهم و شامل کلمات نامرتبط باشند، افراد و نیز موتورهای جستجو آن را درک نمی‌کنند. برای ایجاد URL مناسب، خلاصه مقاله خود را در قالب چند کلمه بگذارید؛ این امر باعث می‌شود صفحه شما برای کاربر جذابتر شود و برای گوگل قابل درک شود. قرار دادن  کلمات جستجوی مرتبط در URL خوب است اما از استفاده بیش از حد کلمات کلیدی اجتناب کنید؛ این امر باعث می‌شود سایت شما اسپم شناخته شود.

بالا بردن سرعت سایت :

اگر تمام کار های بالا را انجام دهید ولی سرعت سایتتان پایین باشد انگار هیچ کاری انجام نگرفته . سرعت سایت باعث میشود تا کاربر از سایت شما لذت ببرد و زمان بیشتری را در آن صرف کند ، ولی اگر سایت کندی داشته باشید کاربرخسته شده و سریعا سایت را ترک می کند . پس قبل از هر کاری سرعت سایت خود را بهبود ببخشید .

سئو کلاه سفید و سیاه

سئو کلاه سفید و سیاه

سئو دو نوع دارد که آن را به کلاه سفید و سیاه می شناسیم . در ادامه در مورد هر کدام به مختصر توضیح می دهیم .

سئو کلاه سفید

استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت کاربران و رعایت اصول و قوانین موتور های جست و جو در مسیر سئو کردن را سئو کلاه سفید می گوییم . سئو کلاه سفید باعث می شود بعد از طی شدن زمان سایت ما به تدریج رتبه های بهتری کسب کند و در جایگاه خوبی قرار بگیرد . همه اینا نیازمند صبر و انجام دادن درست مراحل سئو می باشد .

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه نقطه مقابل سئو کلاه سفید است . به عبارتی استفاده از ضعف های موتورهای جستجو و فریب دادن آنها در کنار عدم توجه  به رضایت کاربران را روش کلاه سیاه می گوییند . که باعث می شود سایت شما در مدت زمانی کم به رتبه های اول برسد ولی به همان سرعت هم سقوط کند و به اصطلاح Down شود .

راهکار :

شرکت های بزرگ موتور های جست وجو مانند گوگل هرچند ماه یکبار این تکنیک‌ های سئو کلاه سیاه را شناسایی کرده و سایتهایی که از این روش استفاده کرده‌اند را جریمه می کنند . بهترین راهکار این است که از سئو کلاه سفید استفاده کنیم . صبر و شکیبایی داشته باشیم و از مراحل سئو پیروی کنیم تا سایت ما به رتبه مناسب برسد .

اکنون باید چه کاری کنم؟

اکنون با سئو و اهمیت آن آشنا شدید . یکی ازمهم ترین قسمت های سئو این است که همیشه در این مبحث به روز باشیم و آخرین تغییرات را اعمال کنیم . فرتاک وب نیز از این مهم پیروی می کند و اطمینان کامل را به کارفرمایان خود می دهد . داشتن یک وب سایت بهینه و سئو شده می‌تواند سود بسیار زیادی برای شما داشته باشد . داشتن وب سایت بهینه و سئو شده راهی برای افزایش درآمد و بازید سایت شما است . همینطور نیز داشتن یک وب سایت بهینه و سئو شده راهی برای ارتباط مستمر با ایرانی‌ها (و مشتریان شماست) .  بهینه سازی و سئو کردن  سایت ، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار شما داشته باشد.

اگر تصمیم شما برای بهینه سازی و سئو کردن سایت خود قطعی و جدی است ، همین الان از طریق صفحه ارتباط با ما درخواست خود برای سئو و بهینه سازی را ارسال کنید .

گوناگون

خدمات آنلایندیجیتال مارگتینگسئوسئو و اهمیت آنطراحی سایتطراحی سایت با وردپرسطراحی وبسایتکسب و کار آنلاینوردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *